Pozostałe aktualności

8,5 mln zł dla OSP

  • 21-12-2020
  • Autor: Artur Lawrenc
Burmistrz Otynia Barbara Wróblewska wzięła udział w wideokonferencji, podczas której Marszałek Marcin Jabłoński podpisał umowę na wsparcie lubuskich Ochotniczych Straży Pożarnych, do których trafi 8,5 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020
 
- To kolejna ważna umowa związana z przeciwdziałaniami katastrofom naturalny. Konkurs rozstrzygnięto kilka lat temu i początkowo nie było pieniędzy, żeby sfinansować wszystkie ciekawe projekty. Rozczarowanie było zrozumiałe. Długo szukaliśmy sposobu, jak wyjść z sytuacji i po wielu wysiłkach, dzięki zaangażowaniu m.in. Departamentu Programów Regionalnych kierowanemu przez dyrektora Marka Kamińskiego, udało się przesunąć środki i zwiększyć pulę przeznaczoną na to działanie. Dzięki temu do podpisanych wcześniej umów na kwotę 28 mln zł będziemy mogli doliczyć dzisiejsze ponad 8 mln zł dofinansowania do projektu wartego łącznie ponad 10 mln – mówił podczas piątkowego wydarzenia Marszałek M. Jabłoński.
 
Projekt, o którym mowa, nazywa się „Wsparcie służb ratownictwa technicznego i przeciwpowodziowego na terenie gmin Bytom Odrzański, Szczaniec, Sulęcin, Drezdenko, Kostrzyn nad Odrą, Nowe Miasteczko, Szprotawa i Otyń”, a jego liderem jest Gmina Bytom Odrzański.
 
- Nie umiemy inaczej wyrazić wdzięczności strażakom, którzy pełnią tak olbrzymią rolę społeczną, jak poprzez zatroszczenie się o ich potrzeby w zakresie sprzętu. Z wielką dumą pomagamy OSP, aby funkcjonowało w godnych warunkach - mówił Jacek Sauter, Burmistrz Bytomia Odrzańskiego.
 
- Serdecznie dziękuję Panu Marszałkowi, że możemy oficjalnie mówić o nowym wozie dla OSP i cieszę się, że mogę zrobić ten świąteczny prezent dla naszych strażaków, którzy bardzo zasługują na ten wóz. Dziękuję również Burmistrzowi J. Sauterowi, z którym jako liderem projektu mogła uczestniczyć na każdym etapie rozmów i negocjacji - komentowała Burmistrz Barbara Wróblewska i zdradziła jeszcze jedną ważną informację.
 
- Rozmawiamy z komendantem Komendy  PSP Tomaszem Duberem o źródłach finansowania i budowie w przyszłości nowej remizy w naszej Gminie – dodała Burmistrz Otynia.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją