Pozostałe aktualności

Rada budowy ws. inwestycji drogowej w Czasławiu

  • 24-11-2020
  • Autor: Artur Lawrenc
W Urzędzie Miejskim w Otyniu odbyło się posiedzenie rady budowy dotyczącej inwestycji drogowej w Czasławiu. W spotkaniu wzięła udział m.in. Burmistrz Otynia Barbara Wróblewska oraz Józef Fuchs, właściciel przedsiębiorstwa SOWA R.J.K. Spółka Komandytowa, które wygrało przetarg na wykonanie zadania. Na spotkaniu omówiono założenia inwestycyjne i aktualny stan przygotowań dokumentacji technicznych.
 
Przypomnijmy, że inwestycja realizowana jest w systemie „zaprojektuj – wybuduj”. Umowę z wykonawcą podpisano pod koniec września i od tego momentu ma on maksymalnie 10 miesięcy na sporządzenie projektu i skompletowanie pozostałych dokumentów. Roboty budowlane muszą się zakończyć przed 30 listopada 2021 roku.
 
Inwestycja warta ponad 3 mln zł (2,4 mln pokryje dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przyznane przez Wojewodę Lubuskiego Władysława Dajczaka) obejmie rozbudowę drogi gminnej od mostu przez rzekę Śląska Ochla do skrzyżowania dróg gminnych w Czasławiu i budowę dróg wewnętrznych. W sumie będzie to 1818 m. nowej nawierzchni, a do tego oświetlenie i odwodnienie.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją