Pozostałe aktualności

Przetarg na ul. Żeromskiego i Rejtana

  • 07-04-2020
  • Autor: Artur Lawrenc
W zaistniałej sytuacji zagrożenia epidemicznego zgodne z prawem są jawne i ogłoszone odpowiednio wcześniej internetowe transmisje z otwarcia ofert, które następują bezpośrednio po upływie terminu ich składania.
 
Z możliwości tej skorzystano w Urzędzie Miejskim w Otyniu, gdzie dziś odbył się transmitowany w internecie przetarg na wykonawcę zadania w systemie zaprojektuj i wybuduj dla inwestycji pn. „Rozbudowa dróg gminnych – ul. Żeromskiego (nr 004014F), ul. Rejtana (nr 004015F) oraz budowa ul. Słonecznej w obrębie skrzyżowania wraz z budową odwodnienia i oświetlenia drogowego w miejscowości Otyń”.
 
- Mimo epidemii staramy się, żeby rozwój gminy nie wyhamowywał i cały czas pracujemy na rzecz mieszkańców. W wyznaczonym terminie wpłynęło do nas pięć ofert, natomiast warunkiem wykonania inwestycji jest otrzymanie dofinansowania z programu Funduszu Dróg Samorządowych, na którego wyniki czekamy – mówi Burmistrz Otynia Barbara Wróblewska.
 
Trzy złożone w przetargu oferty przekroczyły kwotę 7 mln zł. Jedna wynosiła prawie 6,5 mln zł, a najniższa, którą złożyła firma Infrakom z Kościana, wyniosła 5,5 mln zł.
 
Planowana inwestycja obejmuje w swoim zakresie rozbudowę ul. Żeromskiego i Rejtana na całym ich przebiegu, a dodatkowo budowę prawie 50 metrów ul. Słonecznej. Łącznie przewiduje się rozbudowę i budowę dróg wraz z chodnikami, oświetleniem i odwodnieniem o długości ok. 995 m. Przy ul. Rejtana i Żeromskiego będą wykonane nowe miejsca parkingowo, a skrzyżowanie trzech ulic będzie miało formę ronda.
 
Wybrany wykonawca w pierwszej kolejności będzie miał za zadanie przygotować pełną dokumentację projektową wraz z pozwoleniami na budowę, a następnie przystąpi do realizacji. Termin wykonania dokumentacji to 10 miesięcy od dnia podpisania umowy, a wykonanie robót budowlanych ma potrwać maksymalnie do końca 2021 roku.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją