Pozostałe aktualności

Otyński rycerz ozdobi nasze klucze

  • 28-03-2020
  • Autor: Artur Lawrenc
Praca Franciszka Kościelnego, która okazała się najlepszą propozycją w szkolnym konkursie na m.in. maskotkę Gminy Otyń, niebawem ozdobi pęki naszych kluczy
 
O rozstrzygnięciach konkursu plastycznego, który co roku odbywa się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Otyniu, pisaliśmy na początku marca. W kategorii „Maskotka Gminy Otyń” zarówno pierwsze, jak i drugie miejsce zajął Franciszek Kościelny. Szczególnie zwycięski projekt przedstawiający figurkę otyńskiego rycerza zachwycił komisję konkursową i stał się inspiracją do opracowania atrakcyjnego gadżetu naszej Gminy.
 
- Franek zgłosił na konkurs świetnie zaprojektowaną figurkę, której potencjał na dalsze wykorzystanie narzucał się wręcz sam. W pierwszej kolejności postanowiliśmy zamówić odzwierciedlające wizerunek rycerza breloki do kluczy – mówi Burmistrz Otynia Barbara Wróblewska. – A to pewnie nie koniec, bo w przyszłości chcielibyśmy otyńskiego rycerza ożywić w jeszcze innych formach – zapowiada Pani Burmistrz.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją