Pozostałe aktualności

Otyń rekomenduje wpisanie nowosolskiego szpitala do Strategii Województwa Lubuskiego

  • 27-03-2020
  • Autor: Artur Lawrenc
Rada Miejska Otyń przyjęła uchwałę w sprawie zmian do projektu Strategii Województwa Lubuskiego 2030 i zarekomendowała uwzględnienie w tych planach szpitala w Nowej Soli
 
Projekt Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego do roku 2030 przyjęto w grudniu poprzedniego roku. Do końca stycznia tego roku można było składać związane ze Strategią opinie i uwagi, z czego skorzystał Powiat Nowosolski.
 
Wniosek Zarządu Powiatu dotyczył uzupełnienia dokumentu o Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli, ale Zarząd Województwa wniosek ten odrzucił.
 
Teraz solidarność z Powiatem i swoje poparcie dla takiej zmiany w Strategii wyraziła Rada Miejska Otyń, która obradowała w czwartek 26 marca.
 
- Wnioskujemy o wpisanie do Strategii Województwa Lubuskiego 2030 zapisu dotyczącego czołowego znaczenia dla opieki zdrowotnej w naszym województwie szpitala w Nowej Soli, który jest jedną z trzech dużych i referencyjnych jednostek w Lubuskiem. Nie przez przypadek Ministerstwo Zdrowia traktuje WS SP ZOZ jako jedne z filarów opieki zdrowotnej w regionie – mówi Burmistrz Otynia Barbara Wróblewska.
 
Przypomnijmy, że nowosolska lecznica pod względem liczby oddziałów ustępuje tylko Wojewódzkiemu Szpitalowi Klinicznemu w Zielonej Górze. To w Nowej Soli są jedyne w województwie lubuskim oddziały reumatologii, endokrynologii i neurologii dziecięcej i jeden z dwóch oddziałów chirurgii naczyniowej. Tylko tu jest też oddział chirurgii plastycznej i oparzeń, który obsługuje całą Zachodnią Polskę jako jeden z siedmiu ośrodków oparzeniowych i jeden z 16  oddziałów chirurgii plastycznej w kraju.
 
Wysokiej jakości usługi medyczne w szpitalu w Nowej Soli świadczą oddziały, jak np. kardiologiczny, ginekologiczno-położniczy, urologiczny, rehabilitacji kardiologicznej, neurologicznej i ogólnoustrojowej. To WS SP ZOZO w Nowej Soli posiada najwyższy wśród szpitali III poziom w województwie wskaźnika hospitalizacji pacjentów spoza województwa. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją